Jak spakować się na weekendowy wyjazd z dzieckiem?

Jak spakować się na weekendowy wyjazd z dzieckiem?

Pierwsze wspólne wyjazdy z dzieckiem to wiele radości, nowych przygód, ale także ogromne logistyczne wyzwanie. Jak spakować się na weekendowy wyjazd z dzieckiem? Jak przygotować się na majówkę, wyjazd w góry, na wieś lub nad morze, zabierając tylko to, co niezbędne?

Gdy planujemy wspólne rodzinne wakacje, łatwo ulegamy pokusie zabierania ze sobą wszystkiego, co w najmniejszym stopniu mogłoby nam się przydać. Warto sporządzić kilka dni przed wyjazdem listę rzeczy do spakowania i sukcesywnie ją modyfikować. Może się okazać, że wraz z upływającym czasem część rzeczy okaże się zbędnych. Nie zaszkodzi też śledzić prognozę pogody – możemy zrezygnować z grubej kurtki, jeśli temperatura ma sięgnąć 20 stopni.

W pierwszej kolejności warto skupić się na ubrankach dla dziecka oraz przedmiotach codziennego użytku. Na ostatnich miejscach listy powinny znaleźć się rzeczy, które będziemy mogli kupić lub tymczasowo zastąpić na miejscu, w razie nagłej potrzeby.

Opracowaliśmy dla Was niezbędne minimum – listę rzeczy, które zmieszczą się na przykład w docenianą przez mamy torbę Luna o wymiarach 55 × 35 × 25 cm. Podejmiecie wyzwanie?

Ubranka

Po dwie pary długich spodenek oraz szortów i dwie bluzy, to bezpieczny zapas na weekend. Pogoda wiosną i wczesnym latem jest nieprzewidywalna. Równocześnie w przypadku, gdy ubranie zabrudzi się lub zamoczy, będziemy mogli zmienić dziecku część garderoby, a brudną przeprać. Podobnie jest w przypadku body lub koszulek, choć tu rekomendujemy zabranie 3 sztuk, te bowiem częściej brudzą się, chociażby w trakcie jedzenia. Po 4 pary skarpetek i majtek będzie w sam raz. Nie zapomnijmy o ulubionej piżamce. Jeśli dziecko nosi buty, zabierzmy dwie pary. Koniecznie spakujmy bawełnianą czapeczkę lub bandanę do ochrony przed wiatrem oraz drugą, z daszkiem, do osłaniającą przed promieniami słonecznymi. Przyda się cienka kurteczka do ochrony przed wiatrem oraz chustka na szyję bądź komin.

Higiena i pielęgnacja

W podróżnej torbie powinno znaleźć się także kilka środków higienicznych – żel pod prysznic (lub środek 2w1 do ciała i włosów) i krem nawilżający. Jeśli malec nosi pieluszki, warto zabrać odpowiedni zapas oraz mokre chusteczki. Jeśli zależy nam na oszczędności miejsca, warto rozważyć zakup małych opakowań na miejscu. Niezbędny będzie także krem z filtrem oraz, jeśli używamy ich do pielęgnacji dziecka – krem przeciw odparzeniu i/ lub zasypka. Zabierzmy też szczoteczkę i pastę dla dzieci, jeśli maluch ma już chociażby jeden ząbek.

Na czas podróży niezbędna będzie woda dla malca. Jeśli droga będzie długa, warto zabrać też owoce lub warzywa do przegryzienia w czasie postoju. Na czas wycieczki warto  wyposażyć się w turystyczny przewijak.

Kocyk bambusowy – wielofunkcyjne rozwiązanie na lato

Ochrona przed słońcem, ciepły otulacz stanowiący barierę przed wiatrem. Podkład do przewijania, odbijak, becik czy ulubiona przytulanka? Kocyk bambusowy to rozwiązanie wprost stworzone do podróży – spakowany do podróżnej torby spełni wiele funkcji.

Kocyk bambusowy sprawdzi się jako luźny becik, ale równie dobrze spełni funkcję otulacza dla malucha. Większość noworodków młodszych niemowląt lubi być ciasno spowijanych – czują się wówczas jak w brzuchu mamy. Równocześnie właściwości przędzy bambusowej sprawiają, że ciało malca nie przegrzewa się. Tkanina pochłania wilgoć i reguluje temperaturę ciała. Taki kocyk szybko schnie, równocześnie sprawnie chłonie wodę – może być wykorzystany jako miękki ręcznik lub myjka.

Bambus chroni przed czynnikami zewnętrznymi, wiatrem i słońcem. Równocześnie nie dopuszcza do przegrzania organizmu, delikatnie go schładzając, gdy na zewnątrz panuje upał. Zapewni komfort cieplny dziecku zarówno na spacerze jak i w samochodzie czy mieszkaniu. W wózku znajdzie zastosowanie jako prześcieradełko do gondoli lub lekkie okrycie, otulające ciało malca jak najdelikatniejsza mgiełka. Możemy wykorzystać go również do podłożenia pod pupę i plecki dziecka w foteliku samochodowym, bądź jako kocyk ułatwiający zasypianie.

Bambus szybko schnie, co jest nie tylko zaletą w czasie użytkowania, ale również może ograniczyć nasz wakacyjny bagaż. Kocyk bambusowy wystarczy ręcznie przeprać i rozwiesić w ciepłym miejscu, aby w mig wysechł. Nie musimy więc brać całego arsenału kocy, wystarczą dwa ulubione na cały wyjazd.

A po pełnym wrażeń dniu możesz okryć nim zgrzane ciało dziecka, gdy będzie spało w wózku lub samochodzie. Miękki materiał utuli je we śnie. Może nawet nie zauważy, gdy przeniesiesz je do łóżeczka?

Szerokiej drogi, bawcie się dobrze!