Pokój dla dziewczynki – najważniejsze wskazówki

Pokój dla dziewczynki – najważniejsze wskazówki

Lato to doskonały moment na remont. Jeśli pogoda nam sprzyja, szybko odświeżymy pokój dziecka, gdy będzie spędzało czas na obozie lub z dziadkami. Ależ będzie niespodzianka, gdy wróci! Jeśli zadajesz sobie właśnie pytanie, jak urządzić pokój dla dziewczynki, przeczytaj nasze wskazówki – mamy nadzieję, że Cię zainspirują.

Proponujemy dość nietypowe podejście do tematu. Poza wydzieleniem odpowiednich stref w dziecięcym pokoju, służących zabawie, edukacji i wypoczynkowi, zachęcamy do zastosowania w dziecięcych wnętrzach elementów wielofunkcyjnych. Meble, na które można się bezkarnie wspinać, z których można zjeżdżać albo bujać się pod sam sufit to godziny zabawy, dla której ograniczeniem jest tylko dziecięca wyobraźnia.

Meble modułowe Lilo – domowy plac zabaw

Jeśli dysponujemy większą powierzchnią, warto rozważyć rozwiązania modułowe w ramach kolekcji Lilo. Dziewczynki żądne przygód, które jednego dnia z księżniczek zamieniają się w odważne wojowniczki, docenią piętrowe łóżko w kształcie domku. W jednej chwili z królewskiego zamku przeobrazi się w czarodziejską kryjówkę lub statek piracki. Gdy zestaw uzupełnimy o mostek z drabinką lub strażacką rurę, zabawa może całkowicie zmienić swój charakter. Drabinki, zjeżdżalnia czy pochylnia wspinaczkowa wspomogą rozwój dziecka poprzez ćwiczenie koordynacji ruchowej ale i cierpliwości. Będzie przy tym doskonałą zabawą. Wszystkie moduły Lilo zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić dziecku bezpieczeństwo i doskonałą rozrywkę. Ponadto, każdy z elementów zachowuje podobną stylistykę, aby nie wprowadzać chaosu do dziecięcej przestrzeni.

Po całodziennych harcach można odpocząć na miękkim dywanie o fantazyjnym kształcie – chmurki, anielskich skrzydeł, lub przypominającym rozgwieżdżone niebo. Kto powiedział, że dziewczynka nie może być kosmonautką? J

Kącik romantycznej księżniczki

Jeśli jednak pociecha zdecydowanie woli przebywać w krainie baśni i księżniczek, doceni wystrój sprzyjający zabawom godnym królewny.

Wykonany z wysokiej jakości materiałów baldachim ozdobi łóżeczko, równocześnie tworząc przytulną przestrzeń do wypoczynku. Zamontowany w innej części pokoju może służyć za kryjówkę, kącik do czytania lub zabaw z przyjaciółmi. W letni dzień osłoni od promieni słonecznych, wyznaczając miejsce do wypoczynku.

Romantyczna dusza, niezależnie od wieku, zachwycona będzie huśtawką do pokoju. Wykonana z bezpiecznych materiałów, o przemyślanej konstrukcji, będzie służyć małej marzycielce do zabawy przez długi czas.

Stylowy drewniany stolik i krzesełka przydadzą się, gdy mała dama zechce zaprosić koleżanki na herbatę i podwieczorek. Podane na drewnianej, dwupoziomowej paterze muffiny to zaproszenie do wspólnej zabawy z pluszakami, koleżankami lub rodzicami. A może tosty na śniadanie z miniaturowego tostera?

Zabawki dla każdego – małego i dużego

Drewniane klocki i zabawki służą kreatywnej, bezpiecznej zabawie, niezależnie od płci i wieku. Klasyczne drewniane klocki będą wspierać małą motorykę i rozwój wyobraźni u najmłodszych. Starsze dzieci mogą dzięki nim ćwiczyć kreatywność, tworząc bardziej skomplikowane budowle. Utrzymane w stonowanej kolorystyce posłużą nie tylko zabawie ale również będą ozdobą przytulnego, dziecięcego pokoju.

A Ty planujesz odświeżenie dziecięcego pokoju w ramach niespodzianki, czy jednak wolisz skonsultować zmiany z dzieckiem?